Lipoza iniekcyjna: jak przebiega i jakie daje efekty?

Jedną z metod małoinwazyjnego modelowania sylwetki jest lipoliza iniekcyjna. Wskazywana jest w medycynie estetycznej jako alternatywa dla ingerencji chirurgicznej przy usuwaniu miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy naturalne metody – łączące zbilansowaną dietę oraz zoptymalizowany program treningowy – nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zabieg przeprowadzany jest poprzez wprowadzenie do organizmu – za pomocą cienkiej igły – fosfatydylochiny.

Ogólny opis zabiegu

Lipoliza iniekcyjna przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Może dotyczyć różnych partii ciała, z reguły tych, skąd najtrudniej pozbyć się dodatkowych kilogramów, a więc brzucha, ud, ale też podbródka. Do miejsca zabiegowego poddawana jest kombinacja substancji przygotowana przez lekarza prowadzącego. Są one zdolne do niszczenia komórek, co jest efektem pożądanym w przypadku komórek tkanki tłuszczowej. My w trakcie zabiegu podajemy preparat o nazwie Aqualyx oparty o dezoxycholate. Nie należy mylić lipolizy iniekcyjnej z liposukcją. Są to dwie różne procedury, z których to właśnie liposukcja jest zabiegiem operacyjnym i polega na odessaniu z organizmu tkanki tłuszczowej. Po takiej operacji pacjent poddaje się długiej rekonwalescencji. W lipolizie iniekcyjnej ciało pacjenta poddawane jest jedynie miejscowo wstrzykiwaniu z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły. Ponadto po ich przeprowadzeniu stosuje się zazwyczaj masaż limfatyczny. W efekcie pacjent nie jest wyłączany z codziennych obowiązków przez wiele dni i tygodni. Przeciwwskazania do zabiegu:
  • znaczna otyłość
  • ciąża i okres karmieni a piersią,
  • cukrzyca,
  • padaczka,
  • choroby układu immunologicznego,
  • przewlekłe stany zapalne,
  • ciężkie oraz przewlekłe choroby wątroby i nerek,
  • problemy z krzepnięciem krwi.
Lipoliza iniekcyjna poprzedzona jest konsultacją z lekarzem, wykonującym zabieg, który informuje o tym jak przebiega proces, a także jakie jest postępowanie po jego wykonaniu i jakie są możliwe efekty. zobacz