Nici liftingujące – Warszawa

Nici liftingujące APTOS to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici, które wchłaniają się w ciągu 360 dni, a efekt pozabiegowy utrzymuje się nawet do 2 lat. Zabieg nićmi APTOS zapewnia długotrwały efekt, gwarantując jednocześnie naturalny wygląd twarzy. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd.

Umów wizytę

Intervention image

Rodzaj zabiegu:

Za pomocą nici Aptos można zlikwidować pojawiające się zmarszczki, obwisanie tkanek na twarzy i ciele, wiotczenie skóry jak również pozbyć się podwójnego podbródka, “chomików”, zwiotczałej skóry na szyi oraz bruzd i fałdów z gwarancją trwałości osiągniętych efektów od 2 do 3 lat, w zależności od wybranej metodyki zabiegowej. Techniki Aptos to już prawie 20 lat doświadczeń na całym świecie i ponad 1 000 000 zadowolonych Pacjentów. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Nici Aptos dają szczególnie dobre efekty u osób z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury twarzy i utraty jędrności skóry. Umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy także w przypadku wyraźnych zmian starzeniowych.

Poprawa jest widoczna bezpośrednio po zabiegu. Optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. Rezultat utrzymuje się około 2 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zalety nici Aptos:

 • Odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawienie owalu twarzy, lifting opadających tkanek.
 • Naturalny efekt zabiegu – lifting wybranych obszarów tkanek miękkich bez ograniczenia skurczów mięśni mimicznych – zachowana zostaje ekspresja twarzy.
 • Niewielka inwazyjność – zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nie pozostawia żadnych blizn, po kilku dniach można wrócić do normalnego funkcjonowania.
 • Bezpieczeństwo metody – nici Aptos stosowane są od ponad 20 lat przez wiodących ekspertów z zakresu medycyny estetycznej w 48 krajach, natomiast od przeszło 50 lat, są powszechnie wykorzystywane w chirurgii.
 • Okrągłe haczyki pozwalają uniknąć uszkodzenia tkanek i nie wywołują rozległych zwłóknień.
 • Wyjątkowa trwałość efektów – efekt odmłodzenia utrzymuje się nawet do 2 lat po zabiegu.
Intervention image

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10-15 minut.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Zastosowanie metody nici liftingującej pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych.

Efekty to wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry policzków, czoła i podbródka. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, ale efekt narasta w czasie i utrzymuje się ok. 2-3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Odczucia po zabiegu i możliwe skutki uboczne

Po zabiegu mogą wystąpić: bolesność, uczucie ciągnięcia, obrzęk, zaczerwienienie, czasowa asymetria, siniaki, nierówność konturu. W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić podwyższona temperatura (ponad 37,5 °C), pulsujący ból, zauważalna asymetria, pogłębianie się obrzęku. Wówczas niezwłocznie należy zgłosić się do swojego lekarza. Z reguły okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia.

Zalecenia pozabiegowe

W ciągu 24 godzin od wykonania procedury w obszarze zabiegowym należy przykładać zimny kompres. Przez okres 2-3 dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu dłużej niż dwa tygodnie.

Po zabiegu zaleca się pacjentowi w domu przecierać miejsca wkłucia i wyprowadzenia igły roztworem na bazie spirytusu. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność mimiki twarzy (nie jeść hamburgerów, głośno się nie śmiać), nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego np. fitness, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających np. kąpieli w saunie, czy basenu. W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od zabiegu implantacji nici. Jak również w okresie około dwóch miesięcy przeciwwskazany jest głęboki masaż, fizjoterapia i stosowanie innych technik – śródskórnie.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

 • Choroby autoimmunologiczne;
 • Ciężka choroba ogólnoustrojowa;
 • Ciężkie, chwiejne nadciśnienie tętnicze;
 • Hemofilia;.
 • Zaburzenia psychiczne i neurotyczne;
 • Stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanej interwencji;
 • Tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów);
 • Zaburzenia w składzie krwi;
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • Zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych;
 • Ciąża i laktacja;
 • Wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

Efekty stosowania nici Aptos:

Intervention image Intervention image Intervention image

Nici Aptos Nano Vitis

Rewitalizacja i wzmacnianie tkanek twarzy, szyi, dekoltu, ręki i biustu.Nić rozpuszczalna, bez wypustów, podwójnie skręcona na kształt warkocza, umieszczona w tępo zakończonej kaniuli. Polecana jest do rewitalizacji i wzmacniania tkanek różnych obszarów twarzy, szyi i ciała. Ten wyjątkowy kształt pomaga uruchamiać wewnątrztkankowe procesy regeneracyjne. Po zaimplantowaniu warkocz zaczyna się stopniowo rozkręcać, zwiększając objętość, wypełniając drobne zmarszczki i linie, jak wypełniacz, z tym, że precyzyjnie, tylko w miejscu wprowadzenia nici. Powierzchnia skóry ulega wyrównaniu i jest wyraźnie gładsza. Maksymalny efekt uzyskuje się w ciągu 1-1,5 miesiąca po zabiegu i utrzymuje się przez 1,5 do 2 lat.

Nici Aptos Body Excellence

Lifting różnych partii ciała – ramion, brzucha, ud, obszaru kolan, biustuW tej metodzie stosuje się nici rozpuszczalne z wielokierunkowymi, specjalnie zaprojektowanymi wypustami. Unikalne cechy wypustów oraz dopasowana długość nici wzmacniają siłę unoszenia i podtrzymywania tkanek ciała. Body Excellence używane są do liftingu i odmładzania różnych partii ciała: piersi, ramion, brzucha, pośladków, wewnętrznej strony ud oraz kolan. Efektywny kształt nici skutecznie unosi cały obszar zabiegowy za pomocą prostej i nieinwazyjnej metody zabiegowej. Wykonany zabieg wzmacnia tkanki oraz sprawia, że skóra jest bardziej gładka i elastyczna.

Nici Aptos Light Lift Needle

Lifting podbródkaNici z dwukierunkowyni wypustami implantowane są do podskórnej tkanki tłuszczowej. Umożliwiają w minimalnie inwazyjny i naturalny sposób podejść do zmian związanych ze starzeniem się tkanek miękkich. Light Lift Needle przymocowane są do podwójnej, obustronnie ostrej trójkątnej igły tnącej w środkowej jej części. Dzięki takiej strukturze lekarz może wykonać korekcję długiego odcinka o nierównych konturach, jak obszar podbródka. Nowy kształt i kontur widoczne są natychmiast po zabiegu a efekt utrwala się z upływem czasu.

Nici Aptos Light Lift Thread

Lifting linii żuchwy (chomiki)Nici z dwukierunkowyni wypustami. Podwójna igła ma jedno wspólne ostrze. Nici przymocowane są do końca igły, po wprowadzeniu na pożądaną głębokość igła jest rozdzielana na dwie części. Nowa konstrukcja igieł umożliwia lekarzowi wykonanie procedury liftingu w okolicach linii żuchwy w sposób łatwiejszy i bardziej efektywny poprzez różne ścieżki dostępu do wybranych okolic. Okrągła, pusta w środku igła łączy w sobie elastyczność i wyjątkową wytrzymałość.

Nici Aptos Light Lift Linea

Lifting policzków lub innych części twarzyNić rozpuszczalna, ze specjalnie zaprojektowanymi, dwukierunkowymi wypustami, umożliwiająca lekki lifting i wzmocnienie opadających tkanek miękkich. Procedura zabiegowa jest prosta i szybka do przeprowadzenia. Nie wymaga żadnych nacięć. Implantacja nici do podskórnej tkanki tłuszczowej odbywa się za pomocą tępo zakończonej kaniuli, w znieczuleniu miejscowym. Podskórne wypusty rozchylają się, chwytając tkanki i tworząc dla nich strukturę wsparcia. Rezultat widoczny jest od razu po wykonaniu zabiegu, skóra staje się uniesiona, a tkanka tłuszczowa repozycjonowana.

Lifting brwi – nici Alfa AquLift

Zabieg ten ma na celu uniesienie brwi w sposób, który uzgodnimy z pacjentem. Można unieść tylko końce brwi, ale można też unieść je w całości. W zależności od potrzeb stosujemy od jednej do trzech nici na każdą brew. Efekty zabiegu mogą się utrzymać nawet do 2 lat.

Nici AquLift COG to nić pojedyncza, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu z wyraźnymi nacięciami, działającymi jak haczyki. Z powodu swojej budowy służą do zastosowań przy zaawansowanym liftingu. Ich haczykowata budowa pozwala na naturalne „podwieszanie tkanek” bez użycia sposobu mechanicznego. Dzięki grubym i głębokim haczykom, które zapewniają dużo większą zdolność podciągania, nici COG to najbardziej skuteczne narzędzie do korekcji i liftingu zwiotczałej skóry. Nić zbudowana jest z drobnych nacięć, które tworzą sieć haczyków i po implantacji otwierają się w jedną stronę, przez co są wstanie podnieść, podciągnąć i utrzymać w odpowiedniej pozycji opadające tkanki. Prostota podania nici AquLift COG stanowi najbezpieczniejszą metodę liftingu z wszystkich dostępnych na rynku nici haczykowych i stożkowych przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa i najmniej obciążającą pacjenta.
nici double needle04 nici double needle07
zobacz

Formularz kontaktowy