Kwas hialuronowy Warszawa

Wykorzystywany w medycynie estetycznej kwas hialuronowy w przeciwieństwie do botoxu występuje naturalnie w ciele człowieka – w postaci hialuronianu sodu i odpowiada za właściwe nawilżenie oraz ujędrnienie skóry. To związek wiążący wodę w skórze właściwej. Znaleźć go można nie tylko w skórze, ale i w płynach ustrojowych, tkance łącznej oraz mazi stawowej. Wraz z wiekiem jednak skóra traci zdolność wiązania wody, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w ciele. Dlatego do zabiegów wykorzystujemy preparaty zawierające jego duże stężenie – w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy łączy włókna kolagenowe oraz cząsteczki wody – 1 g kwasu może związać nawet 6 litrów wody. Wstrzykiwany w głąb skóry przywraca utraconą objętość twarzy, a także wygładza zmarszczki i bruzdy. Jego zaletą jest również zdolność łagodzenia stanów zapalnych.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany w głąb skóry wpływa na zmianę jej struktury. Jego cząsteczki wnikają w głębokie warstwy skóry, intensywnie ją nawilżając, a także wypełniając powstałe zmarszczki oraz bruzdy.

Zabiegi kwasem hialuronowym cieszą się również dużą popularnością w ortopedii, ginekologii, a także w okulistyce.

Przeciwwskazaniem do wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest ciąża, okres laktacji, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, aktywna opryszczka, nadwrażliwość na kwas hialuronowy oraz infekcje bakteryjne i wirusowe.

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta w warszawskiej klinice Bellisana wykorzystujemy takie wypełniacze jak:
- Juvederm®
- Filorga Art Filler®
- Saypha®
- Restylane®
- Teosyal®

Modelowanie twarzy

Dostarczenie kwasu hialuronowego i innych substancji w głąb skóry w okolicach skroni, kości policzkowych czy podbródka pozwala na przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu, a także korygowanie nieprawidłowych proporcji oraz niedoskonałości. Zabieg polecany jest szczególnie osobom, które w wyniku intensywnego odchudzania utraciły jędrność oraz objętość twarzy, a także każdemu, kto nie jest zadowolony z kształtu bądź rysów twarzy.

Zabieg umożliwia modelowanie twarzy bez użycia skalpela – dzięki mało inwazyjnemu liftingowi możliwe jest podciągnięcie owalu, spłycenie bruzd, a także wymodelowanie policzków i podbródka oraz zlikwidowanie tzw. „chomików”. Zastrzyki z kwasu hialuronowego pomogą ponadto w poprawie nawilżenia oraz napięcia skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W obszarach nakłuć może pojawić się delikatny obrzęk, zaczerwienienie bądź pieczenie – objawy te są tymczasowe i znikną samoistnie po 2-3 dniach.

Zabieg trwa krócej niż pół godziny i polega na miejscowym podaniu wypełniacza za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą bądź też za pomocą kaniuli (tępo zakończonej igły). Preparat stosowany jest jedynie na obszarach wymagających skorygowania – policzki, okolice skroni, żuchwy czy tez podbródka.

Modelowanie twarzy przy użyciu preparatów z kwasem hialuronowych podanych podskórnie jest w pełni bezpieczne, należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach.

Wskazania:

  • wypełnienie „doliny łez”
  • modelowanie policzków
  • uwydatnienie kości policzkowych
  • wyrównanie ubytków w objętości twarzy
  • unoszenie opadających policzków.

Przeciwwskazania:

  • ciąża oraz okres laktacji
  • alergia na składniki preparatu
  • opryszczka, zmiany ropne oraz stany zapalne skóry w obszarze mającym zostać poddanym zabiegowi
  • choroby nowotworowe
  • przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew.

Naturalny Lifting Twarzy 3D Filorga Art Filler

Naturalny lifting twarzy 3D Filorga Art Filler — zabieg z zastosowaniem dwóch preparatów wypełniających: Art Filler Volume oraz Art Filler Universal, które dają efekt naturalnego liftingu oraz sprawiają, że skóra jest lepiej nawilżona i odżywiona, a twarz wygląda na młodszą, bardziej wypoczętą i zrelaksowaną. To zabieg estetyczny dla osób z pierwszymi oznakami starzenia, którym zależy na zachowaniu jak najbardziej naturalnego i indywidualnego wyglądu lub które dopiero rozpoczynają przygodę z zabiegami estetycznymi, bo do tej pory obawiały się sztucznego efektu końcowego. Rekomendowany jest także osobom z drobną twarzą i cienką skórą, u których po innych zabiegach iniekcyjnych może być widoczny sztuczny efekt.

Intervention image Intervention image Intervention image
Intervention image Intervention image
Intervention image Intervention image
Intervention image
Intervention image Intervention image
Intervention image Intervention image

 

 

zobacz