Laser Frakcyjny, usuwanie drobnych zmian skórnych - Warszawa

Laser CO2 znajduje wszechstronne zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale i dermatologii, laryngologii, a także ginekologii. Laser CO2 Flaming FRAX stymuluje syntezę nowego kolagenu, a tym samym poprawia elastyczność i jędrność skóry. Dzięki systemowi ULTRAPULSE jest możliwe użycie krótkiego impulsu o dużej energii, co zapewnia przeprowadzenie zabiegów z bardzo małą strefą uszkodzenia termicznego.

Umów wizytę

W salonie Bellisana w Warszawie laser frakcyjny wykorzystywany jest do takich zabiegów jak:

  • usuwanie blizn potrądzikowych
  • redukcja rozstępów
  • wygładzanie zmarszczek
  • usuwanie przebarwień skóry
  • aktywizacja produkcji kolagenu typu III – poprawa gęstości skóry
  • redukcja blizn po oparzeniach, po zabiegach chirurgicznych
  • usuwanie drobnych zmian skórnych.
Intervention image Intervention image Intervention image  

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej, a także w wielu innych dziedzinach medycyny laser CO2 to fala elektromagnetyczna emitowana przez specjalne urządzenie. Jej długość i częstotliwość może być różna – w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Pozwala to na dokładną penetrację nawet w obrębie wody stanowiącej większość objętości tkanek. Laser frakcyjny może dotrzeć praktycznie do każdej tkanki.

Jak wygląda zabieg przy użyciu Flaming FRAX?

Flaming FRAX to urządzenie generujące promieniowanie laserowe wykorzystywane w medycynie estetycznej. Emitowany przez nie laser CO2 pozwala na szybkie wykonanie zabiegów ablacyjnych, podczas których wiązka lasera frakcyjnego wnika w głąb skóry. Następnie jest pochłaniana przez znajdującą się w komórkach wodę, która ulega podgrzaniu. Dochodzi do ablacji, czyli odparowania naskórka i skóry właściwej. Zabieg ma na celu spowodowanie kontrolowanego szoku termicznego, a przez to pobudzenie komórek do regeneracji i produkcji kolagenu. Efekt porównywalny jest z efektem po peelingu chemicznym, jednak w przypadku wykonania zabiegów laserem CO2 czas gojenia się skóry jest znacznie krótszy.

Częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie – w zależności od stopnia i rodzaju uszkodzeń/niedoskonałości skóry. Kuracja nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji – w miejscu poddanym zabiegowi może wystąpić zaczerwienienie czy też małe strupki. Należy wówczas unikać ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne – dlatego nie zaleca się wykonywania zabiegów latem.

Zalecenia po zabiegu

Usuwanie blizn potrądzikowych, efektów fotostarzenia czy innych niedoskonałości skóry laserem frakcyjnym CO2 stanowi alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Nie są to zabiegi inwazyjne, jednak należy liczyć się z tym, że bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, świąd bądź też pieczenie skóry. Objawy te ustępują najczęściej w ciągu doby. W niektórych przypadkach minimalny obrzęk i zaczerwienienie mogą utrzymywać się przez kilka dni.

Należy również odpowiednio zadbać o miejsce poddane zabiegowi laserem frakcyjnym. Do czasu regeneracji skóry powinno używać się jedynie naturalnych, delikatnych preparatów do mycia oraz pielęgnacji skóry. W okresie regeneracji po zabiegu laserem CO2 należy również zrezygnować z opalania, a także z korzystania z basenu i sauny. Nie powinno się ponadto wykonywać peelingów oraz używać jakichkolwiek kosmetyków zawierających alkohol.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • czynne infekcje wirusowe oraz bakteryjne
  • przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło
  • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców
  • zażywanie preparatów ziołowych (dziurawiec, skrzyp, nagietek)
  • epilepsja
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • ciąża oraz okres laktacji
  • opalenizna – na miesiąc przed zabiegiem należy całkowicie zrezygnować z opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium
  • stany zapalne skóry w miejscach mających zostać poddanych zabiegowi.

Parametry techniczne urządzenia wykorzystywanego w salonie Bellisana w warszawskim Wilanowie:

  • długość fali: 10,6 mikronów
  • moc szczytowa ULTRAPULSE: 500 W
  • moc dostarczona do tkanki: 0,5-30 W
  • częstotliwość ULTRAPULSE: 30-40 Hz
  • tryb pracy: UltraPulse, CW, Pulse, Repeat Pulse
  • zasilanie: 220 VAC / 50 Hz +/- 10%
  • waga: 40 kg
  • wymiary: 34 cm (W) x 46 cm (D) x 96 cm (H).

Usuwanie drobnych zmian skórnych

Wykorzystanie lasera pozwala również na bezinwazyjne usunięcie drobnych zmian skórnych. W zależności od rozmiaru zmian i stopnia zaawansowania mogą zostać zastosowanie środki znieczulające (znieczulenia miejscowe).

Włókniaki miękkie brodawkowe 

Swoim wyglądem przypominają miękkie guzki barwy skóry lub ciemniejsze albo też drobną kaszkę. Mogą mieć różne kształty, a ich pojawianie się najczęściej ma podłoże genetyczne. Zazwyczaj pojawiają się na powiekach, szyi, a także pod pachami i piersiami. Pojawiają się tam, gdzie skóra bywa najbardziej narażona na wszelkiego rodzaju otarcia.

Zmiany są niebolesne i zazwyczaj nie przekraczają 0,5 cm średnicy. Włókniaki miękkie to schorzenia łagodne dość często występujące u pacjentów. Wiele osób decyduje się na ich usunięcie nie tylko ze względów estetycznych. Ich obecność może bowiem powodować także dyskomfort (szczególnie w miejscach, gdzie są narażone na dodatkowe otarcia spowodowane odzieżą, bielizną czy też biżuterią). Zaleca się ich usunięcie także ze względu na możliwość powiększania się.

Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu włókniaków przy wykorzystaniu działania lasera. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do charakteru zmian usunięty materiał należy zbadać histopatologicznie.

Brodawki wirusowe

Swoim wyglądem przypominają miękkie guzki barwy skóry lub ciemniejsze albo też drobną kaszkę. Mogą mieć różne kształty, a ich pojawianie się najczęściej ma podłoże genetyczne. Zazwyczaj pojawiają się na powiekach, szyi, a także pod pachami i piersiami. Pojawiają się tam, gdzie skóra bywa najbardziej narażona na wszelkiego rodzaju otarcia. Zmiany są niebolesne i zazwyczaj nie przekraczają 0,5 cm średnicy. Włókniaki miękkie to schorzenia łagodne dość często występujące u pacjentów. Wiele osób decyduje się na ich usunięcie nie tylko ze względów estetycznych. Ich obecność może bowiem powodować także dyskomfort (szczególnie w miejscach, gdzie są narażone na dodatkowe otarcia spowodowane odzieżą, bielizną czy też biżuterią). Zaleca się ich usunięcie także ze względu na możliwość powiększania się.

Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu włókniaków przy wykorzystaniu działania lasera. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do charakteru zmian usunięty materiał należy zbadać histopatologicznie.

Brodawka na stopie
Brodawka na stopie

 

Brodawka na powiece

Brodawka na powiece

 

Spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) narośla na skórze dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Grudkowe zmiany skórne nazywane są potocznie kurzajkami i zazwyczaj nie powodują dolegliwości bólowych, a otaczająca je skóra nie ulega stanowi zapalnymi.

Brodawki wirusowe najczęściej pojawiają się na dłoniach oraz stopach. Czasem pojawiają się również w okolicach narządów płciowych. Na ich pojawienie się narażone są osoby w każdym wieku, szczególnie cierpiące na choroby z obniżeniem odporności takie jak AIDS czy chłoniak, a także leczone immunosupresyjnie i cierpiące na atopowe zapalenie skóry. 

 

Keratoza łojotokowa

Ich usuwanie przebiega podobnie jak w przypadku włókniaków. Keratozy łojotokowe to często występujące zmiany skórne związane ze starzeniem się skóry. Dlatego występują zwłaszcza o osób w podeszłym wieku. Mogą to być zarówno płaskie zmiany, jak i typowe brodawki. Występują one zarówno na skórze głowy, dłoni, szyi, jak i przedramion, a także na nogach. Są to zmiany całkowicie łagodne występujące częściej u kobiet niż u mężczyzn. Niepokojące zmiany, szczególnie w stanie zapalnym trzeba różnicować ze zmianami nowotworowymi. Niezbędne może okazać się badania histopatologiczne.

Postępowanie przy usuwaniu laserowym keratozy łojotokowej przebiega jak w poprzednich przypadkach.

zobacz

Formularz kontaktowy