Usuwanie zmarszczek Warszawa

W Klinice Bellisana w Warszawie podejmujemy się usuwania zmarszczek zarówno mimicznych, jak i statycznych. Zabiegi polegają na śródskórnej aplikacji preparatu poprzez iniekcję. W zależności od ich rodzaju stosujemy zabiegi z wykorzystaniem różnych preparatów (botoxu oraz kwasu hialuronowego).

Umów wizytę

Rodzaje zmarszczek

 

Problem nieestetycznych bruzd na skórze nie dotyczy tylko osób starszych. Tego rodzaju niedoskonałości mogą pojawić się w każdym wieku i nie zawsze są efektem procesu starzenia. Najogólniej zmiany te możemy podzielić na dwa typy. Ich rozróżnienie jest bardzo ważne przy wyborze sposobu usuwania zmarszczek.

Mimiczne

 

Pojawiają się na skutek naszych emocji. Gdy marszczymy czoło, uśmiechamy się czy też mrużymy oczy, pracują nasze mięśnie, a tym samym rozpięta nad nimi skóra. Zmiany te powstają prostopadle do kurczącego się mięśnia i występują najczęściej w okolicach ust, brody, oczu oraz czoła – są widoczne podczas ruchów twarzy (minimki).

Statyczne

 

Pojawiają się na skutek procesu starzenia się skóry, kiedy znacznie zmniejsza się stopień nawilżenia skóry, a włókna kolagenu i elastyny ulegają osłabieniu. Zmiany te widoczne są cały czas. Należy pamiętać, że starzenie się skóry nie zawsze idzie w parze z wiekiem podeszłym. Zmiany statyczne mogą pojawić się już po 25 roku życia (dlatego tak ważne jest, by pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry, by opóźnić procesy starzenia).

Usuwanie zmarszczek mimcznych w Warszawie – Botox

Toksyna botulinowa (botox) stosowana jest do ostrzykiwania (usuwania) zmarszczek mimicznych. Są to m.in. kurze łapki w okolicach oka, lwia zmarszczka na czole, zmarszczka palacza w okolicy górnej wargi, a także fałdy marionetki. Po wstrzyknięciu botoxu rysy twarzy stają się łagodniejsze, znikają wgłębienia i bruzdy, twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu.

Kuracja botoxem w Klinice Bellisana w Warszawie jest w pełni bezpieczna i polega na odwracalnym unieruchomieniu mięśni znajdujących się tuż pod skórą. Zapobiega to m.in. marszczeniu czoła, a tym samym powstawaniu nowych zmian mimicznych.

Przeciwwskazania do stosowania botoxu:

 

  • ciąża i laktacja
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy)
  • stany zapalne skóry
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • zażywanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów
  • przebyte wcześniej operacje twarzy.

Usuwanie zmarszczek statycznych, grawitacyjnych w Warszawie – wypełniacze

Zmarszczki statyczne oraz grawitacyjne powstają w wyniku utraty przez skórę jej pierwotnej objętości. Ich powstawanie jest procesem naturalnym – starzenie skóry można zaobserwować już po dwudziestym roku życia, kiedy to skóra zaczyna produkować o 2% mniej kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Z wiekiem skóra traci również zdolność do natychmiastowej regeneracji, co sprawia, że powstałe zagłębienia skóry utrwalają się w postaci zmian statycznych.

Dodatkowym czynnikiem zwiększającym ryzyko ich powstania jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, a także używanie niskiej jakości kosmetyków do makijażu oraz codziennej pielęgnacji, ale nie tylko. Prawdopodobieństwo powstania zmian statycznych zwiększa również dieta uboga w wit. A, C oraz E, a także nadmierne spożywanie alkoholu, kawy oraz palenie papierosów.

W celu usunięcia tego rodzaju fałd i bruzd wykonuje się zabiegi polegające na wstrzyknięciu pod skórę preparatów odżywczych (głównie na bazie kwasu hialuronowego). Nie tylko wygładzają one zagłębienia skóry i usuwają niedoskonałości, ale też stymulują produkcję kolagenu i naturalną regenerację skóry. W klinice Bellisana w Warszawie wykorzystujemy preparaty dedykowane różnym problemom skórnym, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

zobacz

Formularz kontaktowy