Kształtowanie ciała
HYAcorp MLF1/MLF2

HYAcorp MLF1 / MLF2 to wchłanialny implant podskórny o wysokim stopniu oczyszczenia. Jest to wyrób medyczny przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użytku, wyrób jest produkowany z syntetycznego kwasu hialuronowego (nie pochodzącego z tkanek zwierzęcych).

HYAcorp MLF1 / MLF2 to sterylny, apirogenny, lepkosprężysty, biologicznie zgodny (nie immunogenny, nie wywołujący zapaleń, nietoksyczny) implant żelowy, nierozpuszczalny w wodzie, wytworzony z kwasu hialuronowego uzyskanego w wyniku fermentacji. Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w macierzy ludzkiej skóry właściwej. Kwas hialuronowy w tkankach wszystkich wyższych organizmów jest identyczny chemicznie, fizycznie i biologicznie.

Umów wizytę

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym

Często stosowaną metodą nadania krągłości i jędrności tylnej części ciała jest wstrzykiwanie własnego tłuszczu lub innej substancji w formie nżelu. Nasza klinika medycyny estetycznej wykonuje powiększanie pośladków kwasem hialuronowym. Taki zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Metoda jest mało inwazyjna. Efekty iniekcji żelu można zauważyć od razu i utrzymują się przez okres przynajmniej kilkunastu miesięcy. Zamiar wykonania zabiegu należy skonsultować z lekarzem, ponieważ istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania.


W jaki sposób działa preparat?

Preparat HYAcorp MLF1 / MLF2 podany śródskórnie i/lub nad okostną powoduje uzupełnienie macierzy międzykomórkowej i tkanki śródskórnej, przywracając tym samym ubytki struktury anatomicznej skóry. Mechanizm działania preparatu opiera się na najnowszych osiągnięciach biotechnologicznych w produkcji kwasu hialuronowego do iniekcji. Preparat z czasem ulega całkowitej biodegradacji.

W warszawskim salonie Bellisana HYAcorp MLF1 / MLF2 wykorzystywany jest do zabiegów przywrócenia utraconej objętości (modelowania) i konturowania powierzchni ciała. Głębokość iniekcji zależy od miejsca zabiegu, podskórnej aplikacji i aplikacji nad okostną.

Wskazania do zabiegu z użyciem HYAcorp MLF1/MLF2:

- poprawa kształtu pośladków
- kształtowanie łydek
- korekcja wklęsłych deformacji

Konturowanie ciała za pomocą HYAcorp MLF1/MLF2 zapewnia, że w naturalny sposób zwiększa się objętość pośladków i innych części ciała. Jednym z zastosowań HYAcorp MLF1 / MLF2 jest konturowanie dekoltu, ale preparat służy również jako uzupełnienie zabiegów chirurgii plastycznej, takich jak liposukcja. Żel wstrzykiwany głęboko w skórę naturalnie unosi tkankę. Trwałość efektu wypełnienia może być różna i zależy od głębokości i obszaru wstrzyknięcia. Wyraźniejsze efekty zwiększenia objętości można osiągnąć za pomocą preparatu HYAcorp MLF2.

Efekty, które można osiągnąć, zależą od typu skóry i żądanych zmian.

Jak wygląda zabieg?

Wykonywane w warszawskim salonie Bellisana zabiegi przy użyciu preparatu wypełniającego HYAcorp MLF1 / MLF2 trwają zazwyczaj około 1,5 godziny. Zabieg wiąże się z nakłuciami skóry, dlatego dla zwiększenia komfortu pacjenta stosujemy miejscowe znieczulenie w miejscu, które ma zostać poddane wkłuciu.

Obszary, które mają zostać poddane zabiegowi, muszą być oznaczone przed rozpoczęciem zabiegu. W celu zapobiegania zakażeniom według uznania lekarza można zastosować antybiotyk.

Technika implantacji pod względem głębokości i dawki zastrzyku może się różnić w zależności od przypadku i stopnia wymaganego powiększenia. Technikę odpowiednią dla danego przypadku dobiera lekarz. Korekcję należy wykonywać tylko do 100 % objętości wymaganego powiększenia.

Zalecenia po zabiegu

Obszar poddawany zabiegowi nie może być narażony na nadmierne ciepło (słońce, solarium, laser i IPL) lub zimno. Pacjenci powinni powstrzymać się od zajęć sportowych przez kilka dni po zabiegu. Przez kilka dni po iniekcji nie należy masować miejsca zastrzyku i narażać go na nadmierny ucisk. Pacjent powinien zgłosić się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeciwwskazania do zabiegu

Powiększanie pośladków oraz inne zabiegi przy użyciu preparatu HYAcorp MLF1/MLF2 wyróżnia mała inwazyjność, jednak nie oznacza to, że każdy pacjent może skorzystać z tej metody. Dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pacjentów, dlatego każdy zabieg wykonywany w salonie Bellisana w Warszawie poprzedzony jest konsultacją lekarską. Pozwoli ona na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, a także przedstawienie pacjentowi przewidywanego efektu, który zależy od indywidualnych cech anatomicznych pacjenta.

Dopiero na podstawie szczegółowego wywiadu z pacjentem zostaje podjęta decyzja o zakwalifikowaniu go do zabiegu. Wszelkie przeciwwskazania omawiane są indywidualnie. Preparatu HYAcorp MLF1 / MLF2 nie należy stosować u pacjentów którzy:
- mają tendencję do powstawania blizn hipertroficznych oraz keloidów
- u których występuje nietolerancja na bakterie gram-dodatnie
- są w trakcie aktywnego procesu zapalnego lub infekcyjnego
- cierpią z powodu chorób skóry w formie ostrej lub przewlekłej
- są w trakcie leczenia przeciwzakrzepowego
- mają rozpoznaną nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- cierpią z powodu chorób autoimmunologicznych

Pacjenci przyjmujący leki wpływające na krzepnięcie krwi, takie jak preparaty aspiryny lub niesteroidowe leki przeciwzapalne, będą doświadczać, tak jak w przypadku każdego wstrzyknięcia, zwiększonego występowania siniaków lub zwiększonego krwawienia w miejscu wstrzyknięcia.

Skutki uboczne

Tak jak inne procedury inwazyjne, zabieg z HYAcorp MLF1 / MLF2 również może spowodować niekorzystne skutki uboczne. Mogą wystąpić niealegriczne, ale spowodowane zabiegiem reakcje skórne takie jak świąd, zaczerwienienie, nadwrażliwość i obrzęk w miejscu nakłucia, podskórne krwawienie lub krwiak, a także reakcje stwardnienia tkanek lub nadwrażliwości. W większości przypadków reakcje te występują natychmiast lub w ciągu jednego tygodnia po wstrzyknięciu i zazwyczaj ustępują samodzielnie w ciągu jednego lub dwóch tygodni. Opóźnione działania niepożądane występują bardzo rzadko, ale mogą wystąpić później po zastrzyku. Znane opóźnione skutki uboczne wypełniaczy skóry to zakażenia bakteryjne, tworzenie się biofilmu, powstanie przewlekłych guzków zapalnych, reaktywacja zakażenia opryszczką, przesunięcie się materiału wypełniającego, martwica skóry, reakcje na ciało obce i powstawanie ziarniaków.

 

zobacz

Formularz kontaktowy