Leczenie przewlekłej migreny Toksyną Botulinową

Bóle migrenowe dotyczą wielu osób niezależnie od wieku czy też płci. Dolegliwości te nie tylko utrudniają, ale wręcz uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Ataki migrenowe to przede wszystkim nagły, silny ból głowy połączony nierzadko z nudnościami czy poczuciem osłabienia. Ataki poprzedzać może ogólne zmęczenie, spadek nastroju, nadwrażliwość na światło, a także drażliwość. Trudno wskazać na konkretną przyczynę występowania bólów migrenowych. Mają na nie wpływ zarówno czynniki środowiskowe, jak i geny.

Farmakologiczne leczenie migreny polega zarówno na profilaktyce, jak i leczeniu doraźnym. W salonie Bellisana w Warszawie oferujemy alternatywę dla farmakologii, tzn. leczenie migreny toksyną botulinową.

Umów wizytę

Toksynę botulinową wstrzykuje się do następujących mięśni:
  • czworoboczny
  • przykręgosłupowy
  • marszczący brwi
  • podłużny
  • skroniowy
  • czołowy
  • potyliczny.
Efekty zabiegu

Leczenie migreny w naszym warszawskim salonie Bellisana nie wymaga rekonwalescencji. Oznacza to, że pacjent może pójść do domu od razu po zabiegu. Jedynym ograniczeniem po ostrzykiwaniu toksyną botulinową jest zakaz spożywania alkoholu oraz nadmiernej aktywności fizycznej w dniu wykonania zabiegu.

Należy również zaznaczyć, że dodatkowym efektem wstrzyknięcia toksyny botulinowej jest likwidacja zmarszczek poprzecznych czoła oraz tzw. lwiej bruzdy.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Przystąpienie do zabiegu poprzedzone jest dokładnym wywiadem z pacjentem mającym na celu prawidłowe zakwalifikowanie go do leczenia migreny. Należy nie tylko dokładnie przeanalizować rodzaj bólów występujących u pacjenta, ale też wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Z zabiegu nie mogą skorzystać pacjenci, którzy borykają się ze schorzeniami neurologicznymi związanymi z osłabieniem siły mięśniowej. Nie jest wskazane także wstrzykiwanie botoxu u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji. Wśród pozostałych przeciwwskazań należy również wymienić choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie tętnicze, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, stany zapalne bądź uszkodzenia skóry, a także aktywne choroby nowotworowe.

W przypadku przyjmowania antybiotyków czy też leków rozkurczowych może być konieczne wstrzymanie się z zabiegiem do czasu zakończenia kuracji. Dlatego koniecznie trzeba poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz preparatach.

 

zobacz

Formularz kontaktowy