Pielęgnacja okolicy oczu

W naszym gabinecie przeprowadzanych jest kilka procedur kosmetycznych, których celem jest uporanie się z problemami zmarszczek, opuchlizny i zasinienia wokół oczu. Takie zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład masaż limfatyczny, wpływają między innymi na zmniejszenie obrzęku, wygładzenie skóry i zlikwidowanie popularnych “worków” pod oczami.

 

Zabiegi na opuchnięte oczy, zmarszczki i zasinienia, które przeprowadzamy w naszym gabinecie, mają różne funkcje. Niektóre z nich służą poprawie wyglądu twarzy, inne zaś mają na celu spowolnienie procesów starzenia się skóry i przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu. Podczas ich przeprowadzania nie wykorzystuje się skalpela. W przypadku masażu limfatycznego działamy miejscowo na opuchnięte obszary, natomiast do zabiegu Maximus wykorzystywany jest specjalnie przeznaczony do tego sprzęt, który działa na zasadzie fal radiowych. Można traktować je jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji z wykorzystaniem kremów.

Likwidacja obrzęków poprzez limfatyczny masaż pod oczami

Do opuchlizny, zasinienia i tworzenia się “worków” pod dolną powieką prowadzą zastoje limfy. Te mogą zaś wynikać z wielu różnych czynników: zbyt małej ilości snu, niezdrowego trybu życia, stresu, ale też utraty elastyczności skóry, do której dochodzi z upływem lat. Opuchlizna tego typu postarza, a zasinienie sprawia, że wyglądamy na zmęczonych. Rozwiązaniem tego kosmetycznego defektu może być przeprowadzenie tzw. drenażu. Masaż limfatyczny oczu polega na oklepywaniu i uciskaniu skóry pod dolną i nad górną powieką. W ten sposób odprowadzamy limfę z tych miejsc i pomagamy rozprowadzić ją do innych części ciała. Na koniec na okolice, na których przeprowadzono drenaż, nakładany jest krem, olejek lub serum, Masaż limfatyczny, poza usuwaniem zasinień i opuchlizny, jest ponadto bardzo relaksującym zabiegiem.

Zmarszczki wokół oczu – jak spłycić?

Rozwój zmarszczek jest bezpośrednio związany z zachodzącymi w organizmie procesami starzenia, w tym redukcji wytwarzania kolagenu i elastyny, które wpływają na poziom napięcia skóry. W ich spowolnieniu ważną rolę odgrywa codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu, ale można walczyć z nimi również w salonie kosmetycznym. Zabiegi typu Maximus wpływają na włókna kolagenowe, powodując ich kurczenie, a przez to zmniejszanie widoczności i głębokości zmarszczek. Mogą być wykonane w okolicach powiek, ale też na całej twarzy. Służą wtedy nie tylko likwidowaniu bruzd, ale też poprawieniu jej owalu, a jednocześnie przeprowadzany jest również masaż limfatyczny. Emitowane przez urządzenie fale radiowe aktywują mięśnie, przyczyniając się w ten sposób do modelowania twarzy.

Zabiegi na okolice oczu w warszawskim gabinecie

Nasza siedziba mieści się w dogodnej lokalizacji w Warszawie przy Alei Wilanowskiej. Poza masażem limfatycznym pośród usług z zakresu kosmetologii znajdzie się również wiele innych zabiegów, które:

  • wspomagają pielęgnację cery,
  • likwidują oznaki starzenia się skóry,
  • eliminują zasinienie, przywracają jej koloryt oraz elastyczność.

Umów wizytę

Zadaniem zabiegów jest zniwelować:

 

  • głębokie i drobne zmarszczki
  • przebarwienia
  • opuchliznę powiek
  • zasinienia wokół oczu
Rodzaj zabiegu:

 

  • Drenaż limfatyczny okolicy oczu - Drenaż limfatyczny okolicy oczu można wykonywać, jako pojedynczy zabieg lub uzupełnienie w zabiegach pielęgnacyjnych twarzy. Masaż jest polecany dla osób z widocznym problemem obrzękniętych i opuchniętych oczu. Jego celem jest ułatwienie przepływu limfy. Na zlikwidowanie tzw. „worków pod oczami” polecamy wykonanie serii zabiegów, najlepiej dwa lub trzy razy w tygodniu.
  • Zabieg Maximus na okolicę oczu - Zabieg Maximus może być wykonany jako oddzielna procedura lub połączony z innymi zabiegami. Zabieg przeznaczony jest specjalnie dla delikatnej skóry wokół oczu. Zabieg wygładza skórę tej okolicy oraz pobudza mikrocyrkulację w skórze, przez co napina i ujędrnia tę strefę.

 

zobacz

Formularz kontaktowy