Usuwanie przebarwień - Warszawa

Problem zmian skórnych dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. Przebarwienia są plamami, które odróżniają się od reszty skóry, a ich przyczyną może być nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zaburzenia hormonalne, czynniki genetyczne i nie tylko. W Klinice Bellisana w Warszawie wykonujemy usuwanie przebarwień przy użyciu preparatu Dermamelan. Kuracja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych terapii depigmentacyjnych.

Kolor ludzkiej skóry warunkuje melanina produkowana w komórkach barwnikowych w naskórku. Gdy mamy do czynienia z jej nadmiernym gromadzeniem, powstają brunatne/brązowe plamy (głównie na odkrytych częściach ciała jak twarz, ręce, szyja). Przyczyn nadmiernego gromadzenia melaniny może być wiele – jednak nawet po usunięciu ich źródła, może być konieczne usunięcie pozostałych na skórze zmian. Oferowane przez nas kuracje nie tylko pomogą przywrócić jednolity koloryt skóry, ale też jej blask i gładkość.

Umów wizytę

Usuwamy takie przebarwienia jak:

 • piegi
 • plamy soczewicowate starcze
 • ostuda
 • plamy posłoneczne.
Intervention image

Dermamelan

Terapia Dermamelan przebiega podobnie jak Cosmelan – w gabinecie lekarskim zostaje zaaplikowany preparat o wysokim stężeniu substancji depigmentacyjnych, który po kilku godzin pacjent zmywa sam w domu. Następnie miejsca pokryte przebarwieniami należy systematycznie smarować kremem, który podtrzymuje efekt zabiegu i nie tylko usuwa przebarwienia, ale i intensywnie nawilża oraz odżywia.

Jak przebiega zabieg usuwania przebarwień w Warszawie?

Każdy zabieg wykonywany w salonie Bellisana w Warszawie poprzedzony jest konsultacją lekarską. Przeprowadzony wywiad pozwala na analizę problemu pacjenta, poznanie jego oczekiwań, a także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do usuwania przebarwień. Lekarz informuje również o etapach zabiegu oraz zasadach jego działania.

Zabieg usuwania przebarwień rozpoczyna się od dokładnego umycia twarzy, a następnie jej odtłuszczenia. By zabieg był skuteczny, musi zostać przeprowadzony na skórze pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń oraz martwych komórek. Ułatwi to wchłanianie zaaplikowanego preparatu Dermamelan. Preparat do usuwania przebarwień ma formę maseczki – zostaje ona zaaplikowana w gabinecie, jednak pacjent może ją zmyć dopiero po kilku godzinach – według indywidualnych zaleceń lekarza. Pacjent opuszcza gabinet z maseczką na twarzy, jednak nie należy się tego obawiać – maseczka przypomina kolorem ciemny fluid i nie odznacza się zbytnio na twarzy pacjenta. Drugi etap zabiegu wymaga od pacjenta systematyczności. Po zmyciu maseczki należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza, tj. regularnie stosować krem podtrzymujący efekt zabiegu (Dermamalen 2). Zazwyczaj etap ten trwa około 3 miesięcy.

Usuwanie przebarwień - efekty

Usuwanie przebarwień jest bezbolesne, może pojawić się jedynie świąd bądź podrażnienie w miejscu aplikacji preparatu. Mechanizm zabiegu opiera się na składnikach Dermamelanu hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu. Należy pamiętać, że taki zabieg jak usuwanie przebarwień może być wykonany wyłącznie przez lekarza.

Pacjenci zauważają u siebie efekty w postaci:

  • wyrównania kolorytu skóry
  • rozjaśnienia bądź likwidacji przebarwień
  • regulacji wydzielania łoju
  • zwężenia porów
  • widocznego odmłodzenia skóry
  • intensywnego nawilżenia skóry
  • znacznego zmniejszenia częstotliwości występowania stanów zapalnych skóry.

Pierwsze efekty można zauważyć już po tygodniu od zabiegu, jednak na ostateczny efekt należy poczekać do końca terapii, tj. ok. 3 miesiące od zabiegu.

Usuwanie przebarwień - przeciwwskazania:

Oferowana przez salon Bellisana w Warszawie terapia usuwania przebarwień jest bezpieczna, jednak należy zwrócić uwagę na kilka przeciwwskazań do zabiegów, jakimi są:

  • ciąża i laktacja
  • alergie skórne
  • opryszczka w fazie aktywnej
  • niedawno wykonane zabiegi depilacji oraz peelingujące
  • świeża opalenizna
  • bliznowce
  • aktywne stany zapalne skóry.

W celu eliminacji zmian pigmentacyjnych należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarskich. Przerwanie terapii może spowodować ponowne pojawienie się plam i przebarwień. Należy również pamiętać o szczególnej ochronie skóry przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Dermamelan – skład

Tajemnica skuteczności usuwania przebarwień skóry za pomocą preparatu Dermamalen tkwi w jego składnikach aktywnych. Są to substancje, które regulują proces formowania melaniny, a także ograniczają powstawanie melaniny o wysokim stężeniu. Nie uwrażliwiają przy tym skóry na światło, a dodatkowo wpływają na jej odżywienie i odmłodzenie.

Głównymi składnikami preparatu są:

- kwas azelainowy oraz kojowy, a-arbutyna – hamują syntezę enzymu odpowiedzialnego za proces powstawania melaniny (tyrozynaza) - kompleks Tyrosinol – hamuje syntezę melaniny - wyciąg z aloesu, szczawiu oraz lukrecji gładkiej – łagodzą podrażnienia, działają przeciwbakteryjnie - witamina A, C, E – odmładzają skórę i wzmacniają naczynia krwionośne - niacynamid (aktywna postać wit. B3) – działa przeciwzmarszczkowo oraz przeciwzapalnie, ogranicza wydzielanie sebum - kwas salicylowy – ma działanie antybakteryjne - bisabolol – ma silne działanie przeciwzapalne, łagodzące i antyseptyczne - etoksydiglikol – działa silnie odmładzająco, transportuje w głąb skóry inne składniki aktywne.

zobacz

Formularz kontaktowy