Ginekologia Estetyczna

Metody ginekologii estetycznej

Zmiany w wyglądzie narządów płciowych zachodzące wraz z wiekiem, okazują się problemem dla wielu kobiet. Nic więc dziwnego, że ginekologia estetyczna jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się specjalizacji medycznych na świecie. Koncentruje się na zabiegach, które mają na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych i polepszeniu ich funkcji seksualnych. Prowadzą one do poprawy poczucia własnej samooceny oraz komfortu psychicznego, a także poprawy wizerunku w oczach partnera. Wygląd organów intymnych zmienia się często po porodach, a także w procesie starzenia się, w wyniku którego dochodzi do zaniku tkanki podskórnej i w rezultacie poczucia dyskomfortu.

Moje doświadczenie w ginekologii skłoniło mnie do wprowadzenia niektórych zabiegów estetycznych mogących przyczynić się do poprawy jakości życia intymnego i wyglądu zewnętrznych narządów płciowych.

Istnieje wiele zabiegów zmieniających wygląd narządów płciowych. Wybór metody zależy w dużej mierze od problemu, z jakim zmaga się pacjentka, a także od oczekiwanych rezultatów. Istotny jest też wiek, przebyte choroby i zabiegi, jakim kobieta była poddawana.

W klinice w Warszawie przy zabiegach ginekologii estetycznej wykorzystywane są dwie metody: używamy nici liftingujących Aptos i preparatów kwasu hialuronowego . Oba rozwiązania stosowane są przy innych defektach kosmetycznych i innych problemach, jakie się z tymi defektami wiążą.

Zbyt szerokie wejście pochwy

Problem ten dotyczy wielu kobiet, które rodziły w sposób naturalny i miały nacinane krocze. Powiększone wejście może być jednak także cechą wrodzoną. Kobiety skarżą się często na otarcia i podrażnienia, a także na nadmiar wydzieliny. Defekt ten nierzadko ma też wpływ na życie seksualne.
Przy zabiegach ginekologii estetycznej związanych ze zbyt szerokim ujściem pochwy stosuje się nici liftingujące. Metoda ta polega na wprowadzeniu nici w tkankę podskórną, w efekcie czego następuje zwężenie wejścia. Powrót do normalnej aktywności następuje po kilku dniach.

Modelowanie okolic intymnych

By zmienić wygląd zewnętrzne narządów, a zwłaszcza by powiększyć zewnętrzne wargi sromowe, w ginekologii estetycznej stosuje się preparaty kwasu hialuronowego. Wypełniania on okolice intymne: poza zmianą kształtu, powoduje także zwiększenie nawilżenia, co pomaga walczyć z nadwrażliwością. Jednocześnie preparat stosowany jest w celu przywrócenia wargom sromowym ich funkcji ochraniania całego wejścia pochwy.
Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu w tkankę podskórną. Choć zmianę można dostrzec od razu, pełnia efektów widoczna jest po dwóch tygodniach.

zobacz