Manicure japoński

Zabieg przeznaczony dla zniszczonej płytki paznokcia, kruchej, rozdwajającej się, łamliwej i matowej. Ta unikatowa metoda wzmacnia naturalne paznokcie nadając im połysk różowej perły. Unikatowy manicure odżywia i regeneruje naturalne paznokcie dostarczając im składniki odżywcze min. witaminy A + E, keratynę, pyłek pszczeli, krzemionkę z morza japońskiego.

Sesja kilku zabiegów przynosi najlepsze efekty pozostawiając błyszczące i zdrowe paznokcie na długi czas.

Rozdwajająca się i matowa płytka może być skutkiem niedoboru różnych składników odżywczych. To też rezultat nieprawidłowego sposobu zdejmowania hybryd, żeli lub akryli. Jedną z metod regeneracji zniszczonych paznokci jest manicure japoński. Efekty tego zabiegu są bardzo naturalne, a dzięki delikatnemu, różowo-perłowemu połyskowi dłonie wyglądają na piękne i zadbane.

 

Manicure japoński na zniszczone paznokcie jest zabiegiem kosmetycznym, który warto wybrać na przykład w sezonie jesienno-zimowym. Z pomocą tej metody dostarcza się składników potrzebnych do pięknego wyglądu płytki paznokcia. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu jest też duża łamliwość paznokci, nierówności na płytce i rozdwajanie się jej, a nawet uszkodzenia mechaniczne powstałe po żelach lub akrylu. Dla lepszego efektu warto wykonać go kilkukrotnie.

Na początek manicure mechaniczny i cążkowy

Klasycznymi sposobami na zadbanie o efektowny wygląd paznokci są metody mechaniczna i cążkowa. Polegają na skróceniu płytki i nadaniu jej pożądanego kształtu w sposób mechaniczny, czyli za pomocą pilników i polerek. Cążkami usuwa się skórki, a płytkę trzeba zmatowić bloczkiem. Dopiero wtedy można rozpocząć stylizację – chyba, że mowa o manicurze japońskim, w przypadku którego nie używa się lakieru. Co więc wykonujemy w dalszej kolejności?

Przebieg krok po kroku

Manicure japoński to sposób na odżywienie płytki za pomocą specjalnej zielonej pasty. W jej składzie znajdziemy m.in. pyłek pszczeli, witaminy A+E, keratynę oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. Zabieg rozpoczyna się od zdjęcia lakieru z płytki. Następnie, jak już wspomniano, mechanicznie skracamy paznokieć, opiłowujemy go i nadajemy mu kształt. Używamy patyczka lub cążek do odsunięcia skórek i matujemy płytkę z użyciem bloczku polerskiego.

 

Na tak przygotowany paznokieć nanoszona jest specjalna pasta, którą trzeba energicznie wmasować w płytkę. Preparat wciera się ruchem w jedną stronę, dzięki czemu jest równomiernie rozprowadzany. Kiedy płytka zacznie się błyszczeć i połyskiwać, można przystąpić do kolejnego ważnego kroku, czyli nakładania różowego proszku, który przedłuża efekt zabiegu. Wciera się go w ten sam sposób co odżywczą pastę. Wszystkie kroki zajmują łącznie około 30-40 minut.

Manicure japoński – efekty

Po przeprowadzeniu zabiegu paznokcie mają zostać głęboko odżywione. Ponieważ jest to przede wszystkim metoda pielęgnacji, a nie stylizacji, to po jej wykonaniu nie powinno się nakładać na płytkę warstw kolorowego lakieru. Wmasowane w nią pasta i proszek nadają jej delikatnej, perłowej barwy. Ich głównym zadaniem jest jednak odżywienie paznokci oraz wsparcie ich regeneracji po uszkodzeniach mechanicznych.

 

Efektem manicure’u japońskiego jest również zabezpieczenie płytki paznokcia przed zniszczeniami.

Manicure japoński – Warszawa

Te i inne zabiegi pielęgnacyjne stóp i dłoni wykonujemy w naszym gabinecie przy Alei Wilanowskiej w Warszawie. Najbardziej satysfakcjonujące efekty osiąga się po przeprowadzeniu serii zabiegów w odstępie 2-3 tygodni.

zobacz

Formularz kontaktowy