Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym
Wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu swojego ciała. Wiele kobiet i mężczyzn chciałoby podkreślić swoje krągłości i sięga w tym celu po specjalne diety i zaczyna regularnie wykonywać treningi siłowe. Chcą oni w ten sposób zbudować tkankę mięśniową na brzuchu i tylnej części ciała. Nasza budowa i skłonności genetyczne nie zawsze umożliwiają pożądane powiększenie mięśni. Z wiekiem także nasza skóra i mięśnie stają się wiotkie i mają tendencję do opadania.
Medycyna estetyczna jest w dzisiejszych czasach na tyle rozwinięta, że możliwa jest metamorfoza właściwie każdej części ciała. Jeśli dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów, to można zdecydować się na zabieg z dziedziny medycyny estetycznej lub operację plastyczną. Nasza klinika przeprowadza takie zabiegi i jednym z nich jest powiększanie pośladków kwasem hialuronowym.
Metody powiększania pośladków inne niż za pomocą kwasu hialuronowego
Kobiety i mężczyźni, którzy decydują się na chirurgiczne nadanie krągłości i jędrności swoim pośladkom, mają do wyboru kilka metod. Jedną z nich jest powiększenie za pomocą tłuszczu Pacjenta. Zabieg zaczyna się od odessania tłuszczu z innej partii ciała, np. z brzucha. Następnie wstrzykuje się go w pośladki. Wykonuje się go na znieczuleniu miejscowym i zabieg trwa kilka godzin. Kolejny sposób to użycie implantów składających się z żelu silikonowego. Zaleta tej metody polega na tym, że substancja nie wchłania się, dlatego efekt jest trwały i można usunąć implanty w każdej chwili.
Ogólne informacje na temat zabiegu powiększania pośladków kwasem hialuronowym
Najmniej inwazyjnym zabiegiem jest powiększanie pośladków kwasem hialuronowym. Nie wymaga on pobrania materiału z innej części ciała Pacjenta, przeszczepu i wstrzykiwania implantów, które się nie wchłaniają. Zabieg odbywa się przy użyciu znieczulenia miejscowego i nie wymaga całodobowej hospitalizacji. Najpierw wstrzykuje się w pośladki substancję znieczulającą, a następnie kwas hialuronowy. Stosowana substancja to organiczny związek chemiczny naturalnie występujący w ludzkim organizmie, którego zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej. Cały zabieg zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a efekt jest w pełni odwracalny i jest widoczny od razu po wyjściu z gabinetu.
Wskazania do zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego
Zabiegowi powiększania z zastosowaniem tej metody mogą poddać się osoby, które nie są zadowolone z wyglądu tylnej części ciała. Niepożądany wygląd może wynikać z wrodzonej dysproporcji ciała, asymetrii lub z deformacji powstałych wskutek dawnej operacji. W takiej sytuacji korygujemy kształt pośladków. Druga sytuacja to ich podniesienie i zaokrąglenie. Wskutek siedzącego trybu życia lub starzenia często dochodzi do ich spłaszczenia. Nasz zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego może przynieść efekt zwiększający objętość pośladków. Może nadać im pożądaną krągłość i jędrność. Z naszych usług korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
- Zabiegowi powiększania kwasem hialuronowym mogą poddać się osoby dorosłe, które osiągnęły pożądaną wagę i cieszą się dobrym zdrowiem ogólnym. Przeciwwskazaniami jest ciąża, karmienie piersią i poważne choroby przewlekłe. Są to przede wszystkim:
- nowotwory, - - zaburzenia krzepliwości krwi,
- - ostra niewydolność układu oddechowego,
- - choroby somatyczne,
- - zaburzenia cyklu menstruacyjnego,
- - choroby zakaźne,
- - stany zapalne na skórze,
- - uczulenie na niektóre substancje.
Efekty zabiegu powiększania pośladków
Za sprawą użycia kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, efekt zabiegu powiększania pośladków tą metodą nie jest tak spektakularny, jak ma to miejsce w przypadku implantów. Efekt widać od razu po wstrzyknięciu substancji. Kwas hialuronowy ma stosunkowo dużą cząsteczkę, co spowalnia jego wchłanianie i końcowy efekt będzie wyglądał inaczej u każdej osoby. Utrzymuje się on przynajmniej kilkanaście miesięcy i aby go przedłużyć, należy ponownie zgłosić się na zabieg. Jego zaleta polega na tym, że jest w pełni odwracalny.