Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuaży - Warszawa
W warszawskim salonie Bellisana wykonujemy laserowe usuwanie tatuażu, a także usuwanie makijażu permanentnego. Do zabiegów wykorzystujemy laser Q-Switch, który pozwala na rozbicie pigmentu w skórze oraz wchłonięcie przez organizm rozbitego barwnika. Zabiegi mają na celu usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego bez pozostawiania blizn.
Na czym polega usuwanie makijażu permanentnego - Bellisana Warszawa?
Stosowana przez nas metoda usuwania tatuaży i makijażu permanentnego przy pomocy lasera impulsowego wykorzystuje różnice w absorpcji promieniowania laserowego między skórą bez tatuażu a pigmentem tuszu, którym wykonano tatuaż. Podczas laserowego strzału na skutek absorpcji przez pigment promieniowania laserowego następuje jego zniszczenie. Natomiast skóra, która nie zawiera pigmentu i tym samym nie absorbuje promieniowania, pozostaje nienaruszona.
Efekt laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego zależy od dobrania do koloru tatuażu odpowiedniej długości fali (koloru) lasera. Istotny jest również sposób, w jaki został wykonany tatuaż. Łatwiej można bowiem usunąć pigment ze skóry, gdy tusz nanoszony jest bardzo płytko (metoda ta praktykowana jest w profesjonalnych studiach tatuażu). W przypadku amatorskich prac tusz zazwyczaj wprowadzany jest głęboko pod skórę, co z kolei oznacza większe utrudnienia podczas jego usuwania. Te same zasady mają zastosowanie w przypadku usuwania źle wykonanych makijaży permanentnych na brwiach.
Usuwamy tatuaże oraz makijaże permanentne koloru: czarnego, granatowego, czerwonego i brązowego. Zabiegi nie są bolesne, a ich cena każdorazowo ustalana jest indywidualnie w zależności od stopnia trudności.
Jak przebiega laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuaży?
Z uwagi na to, że do zabiegu wykorzystywane jest promieniowanie laserowe, konieczne jest dokładne przygotowanie pacjenta do zabiegu. Przed podjęciem jakichkolwiek czynności przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, co pozwoli na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Następnie na oczy pacjenta zakładane są okulary ochronne bądź też inne osłony zabezpieczające je przed wpływem promieniowania. Ustalona zostaje również dawka energii/długość fali w zależności od rodzaju i rozmiaru tatuażu. Podczas pierwszego zabiegu przeprowadzana jest tzw. próba laserowa na niewielkim fragmencie skóry mająca na celu sprawdzenia reakcji skóry na dawkę promieniowania.
Następnie skóra z pigmentem zostaje poddana serii impulsów. Pod wpływem lasera naskórek zostaje uszkodzony i dlatego pojawiają się strupy (które samoistnie odpadną). Dla całkowitego usunięcia pigmentu konieczna jest seria zabiegów. W przypadku bardzo dużych powierzchni skóry pokrytej pigmentem niezbędne bywa także podzielenie zabiegu na kilka etapów.
W salonie Bellisana w Warszawie wykonujemy zabiegi przy użyciu wysokoenergetycznego lasera Q-Switch emitującego krótkie (nanosekundowe) impulsy wiązek światła kierowanego w głąb skóry. Urządzenie to znajduje zastosowanie nie tylko w salonach kosmetycznych, ale i gabinetach medycyny estetycznej oraz w gabinetach lekarskich.
Przygotowanie do zabiegu
Zabiegi laserem Q-Switch nie wymagają szczególnego przygotowania. Należy jednak pamiętać o dwóch warunkach:
- w dniu zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu
- minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z opalania zarówno na słońcu, jak i na solarium.
Wskazania po zabiegu:
- By uniknąć pojawienia się skutków ubocznych na przykład w postaci blizn, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację miejsca objętego zabiegiem. Po zabiegu pojawiają się strupy – należy pamiętać, że nie wolno ich rozdrapywać i zalecane jest częste natłuszczanie skóry, a także jej ochrona przed promieniowaniem słonecznym (na przykład poprzez stosowanie kremów z filtrem). Bezpośrednio po zabiegu zaleca się stosowanie bezpośrednio na skórę kremu lub maści z antybiotykiem. Po całkowitym wygojeniu się skóry zazwyczaj możliwe jest wykonanie nowego tatuażu w miejscu usuniętego.
- Należy również pamiętać, że dla całkowitego usunięcia tatuażu bądź makijażu permanentnego wymagana jest zazwyczaj seria zabiegów.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- świeżą opaleniznę
- choroby tkanki łącznej
- ciążę
- miesiączkę
- aktywne zakażenia skóry
- okres karmienia piersią
- bardzo dużą powierzchnię skóry pokrytej pigmentem
- skłonność do powstawania blizn
- zaburzenia krzepliwości krwi
- ciemny odcień skóry
- zażywanie niektórych leków (np. retinoidów).
Efekty uboczne:
Należy wskazać również na ewentualnie skutki uboczne zabiegu. U niektórych osób mogą pojawić się reakcje alergiczne, infekcje bakteryjne, niewielka bolesność czy też odbarwienia skóry. Może również pojawić się chwilowa zmiana tekstury skóry (tzw. efekt bibułki), utrzymujący się maksymalnie do 3 dni. Skutki uboczne występują rzadko, należy jednak mieć świadomość, że mogą się pojawić po zabiegu i nie są zmianami trwałymi (powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni).