Nici liftingujące Aptos

Wydłużenie przeciętnej długości życia i wzrastająca świadomość kobiet wytworzyły potrzebę poprawy stanu struktur anatomicznych, nie tylko w obrębie twarzy, ale również między innymi zewnętrznych narządów płciowych. Budowa, a co za tym idzie, ich wygląd zmienia się wraz z wiekiem czy kolejnymi porodami.

Poprawa jakości życia (nie tylko) seksualnego

 Nici te zalecane są głównie przed 60 r. ż., gdy kobiecie dokuczają zmiany dotyczące budowy i funkcji krocza i/lub sromu. Defekty te najczęściej powstają w wyniku urazów porodowych lub/i są rezultatem procesu starzenia się tych struktur anatomicznych a także niedoborów hormonalnych po menopauzie. W rezultacie tych zmian pojawia się dyskomfort estetyczny, któremu często towarzyszy znaczne obniżenie jakości życia seksualnego.

Rewolucja w ginekologii estetycznej

Wszyscy specjaliści zgodnie twierdzą, że zabieg ten stanowi istotny postęp w zakresie minimalnie inwazyjnych metod chirurgicznych rewitalizacji zewnętrznych narządów płciowych kobiety. Nici liftingujące zmniejszają wejście do pochwy, co powoduje poprawę zarówno w zakresie aspektów estetycznych jak i funkcjonalnych okolic intymnych. Zabieg polega na zastosowaniu wchłanialnych nici z polikaprolaktonu z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach i igłami na końcu. Może być przeprowadzany w gabinecie ginekologicznym z zastosowaniem jedynie znieczulenia miejscowego. Nici wchłaniają się średnio 2 lata, a efekt utrzymuje się jeszcze przez kolejnych kilka lat, ponieważ nici te powodują reakcje zwłóknienia i powstawania struktur tkankowych podtrzymujacych efekt zabiegu nawet w długim okresie po wchłonięciu się nici. Zabieg jest mało inwazyjny, a na dodatek nie jest rozwiązaniem radykalnym, jak w przypadku konwencjonalnych zabiegów chirurgicznych tej okolicy. Nie wymaga hospitalizacji i znieczulenia ogólnego, proces gojenia przebiega szybko i już po kilku dniach pacjentka może wrócić do normalnej aktywności. Optymalne kompetencje do zakwalifikowania pacjentki do tego zabiegu oraz do jego wykonania ma specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa.

Cena zabiegu: 3000złIntervention image Intervention image
zobacz