W ofercie naszej kliniki położonej w warszawskim Wilanowie znajdą Państwo szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych, a także masaży wykonywanych przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę i trenera personalnego Pawła Marka.

Paweł Marek to masażysta i fizjoterapeuta, a także trener personalny. Wiedzę zdobywał na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz podczas pracy w warszawskich klinikach i szpitalach. Odbył również liczne kursy i szkolenia z zakresu masażu tkanek głębokich, suchego igłowania w terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, pinopresury według Radosława Składowskiego, medycyny ortopedycznej według Cyriaxa, leczenia i profilaktyki urazów w grach zespołowych, medycznego treningu terapeutycznego i więcej.

Wykonujemy zabiegi rehabilitacyjne, a także masaże sportowe oraz relaksacyjne. Wskazaniem do ich wykonania są m.in.:

  • urazy ortopedyczne
  • bóle kręgosłupa
  • nerwobóle
  • zaburzenia neurologiczne
  • stany przeciążeniowe mięśni oraz stawów
  • bóle głowy
  • reumatoidalne zapalenia stawów
  • chroniczne zmęczenie (psychiczne, jak i fizyczne)
  • długotrwały stres.
Zabiegi rehabilitacyjne

W naszej klinice zajmujemy się pacjentami z różnymi dolegliwościami – pomagamy przy bólach kręgosłupa czy przy urazach ortopedycznych lub zapaleniach stawów. Wykonujemy zabiegi rehabilitacyjne wspomagające regenerację organizmu – może to być pinopresura czy terapia wykorzystująca punkty spustowe, na przykład suche igłowanie lub masaż tkanek połączony z uciskanie poszczególnych partii ciała. Przed każdym z zabiegów rehabilitacyjnych przeprowadzany jest wywiad z pacjentem – można także umówić się wyłącznie na konsultację fizjoterapeutyczną. Zanim rozpocznie się pracę z fizjoterapeutą, warto upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do masażów. Niektóre choroby, a także na przykład otwarte rany, uniemożliwiają przeprowadzenie leczenia.

Masaże sportowe

Pomyślany dla osób aktywnych fizycznie – jego celem jest jednocześnie zapobieganie kontuzjom, jak i łagodzenie obrzęków w przypadku przetrenowania czy też przygotowanie do wysiłku. Masaże sportowe mają wiele odmian: niektóre wykonuje się po treningu, inne przed zawodami, celem jeszcze innych jest przyspieszenie powrotu trenującej osoby do sprawności. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania, wybranej dyscypliny, a nawet kondycji czy płci. Masaż sportowy różni się od klasycznego intensywnością – używa się przy nim większej siły, ruchy często są szybsze, a ugniatanie mięśni mocniejsze. Warto pamiętać, że nie jest to zabieg leczniczy – wiąże się raczej z dziedziną odnowy biologicznej, a więc przyspieszaniem naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

Masaże relaksacyjne

Pod wpływem powolnych ruchów dłoni uciskane i rozcierane mięśnie rozluźniają się, co powoduje zwykle poczucie odprężenia. Masaże relaksacyjne mają na celu doprowadzenie do takiego pobudzenia mięśni, dzięki któremu przestaną się one nadmiernie kurczyć i napinać – przede wszystkim wtedy, gdy te skurcze są mimowolne. Jednym z dodatkowych efektów takiego zabiegu jest przyspieszenie krążenia krwi, a także poprawienie krążenia limfy: płynu odpowiedzialnego za odporność organizmu, który transportowany jest właśnie poprzez skurcze mięśni. Bardzo częstym dodatkiem do masażów relaksacyjnych są olejki zapachowe, które oprócz przyjemnego zapachu zmniejszają tarcie skóry, a przez to ułatwiają rozcieranie i ugniatanie ciała.

Przeciwwskazania

Przed skorzystaniem z masażu bądź zabiegu fizjoterapii należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, jakimi są m.in.: ostre stany zapalne, otwarte rany, choroby skórne, którym towarzyszą zmiany ropne, menstruacja, infekcje, tętniaki, łamliwość kości, niewydolność krążenia, choroby nowotworowe, nadciśnienie, stan pod wpływem alkoholu, wysoka temperatura ciała, skaza naczyniowa, żylaki, miażdżyca, epilepsja i nie tylko.

Standardowo zabieg w Bellisanie trwa 60 minut. Mogą Państwo również skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznej.

zobacz