Mezoterapia igłowa Warszawa

Wypadanie włosów, cellulit, starzenie się skóry, rozstępy, nadmierny łojotok, utrata blasku i jędrności skóry – w takich przypadkach najczęściej stosowanym zabiegiem niechirurgicznym jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu w zmienione chorobowo miejsca substancji odżywczych, leczniczych bądź regenerujących. Na efekty mezoterapii nie trzeba długo czekać, ponieważ aktywne składniki zostają dostarczone bezpośrednio tam, gdzie są aktualnie wyjątkowo potrzebne.

Umów wizytę

Intervention image

 

Przebieg zabiegu

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta zostaje dobrany zestaw substancji, które będą wprowadzone w głąb skóry. Mogą to być zarówno gotowe leki do mezoterapii, jak i koktajle dobrane przez lekarza do konkretnego pacjenta i jego problemów. Lekarz określa również częstotliwość zabiegów tak, by uzyskać pożądany efekt.

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu zastrzyków z substancją aktywną za pomocą strzykawek z cienką igłą bądź też specjalnym pistoletem. Należy pamiętać, by przed zabiegiem dokładnie zmyć makijaż oraz oczyścić skórę z wszelkich zanieczyszczeń, a także zdezynfekować oraz osuszyć skórę. W celu poprawy komfortu pacjenta do zabiegu stosujemy znieczulenie miejscowe – w tym celu wykorzystywany jest krem Emla lub inny krem znieczulający. Pozwoli to na uniknięcie dyskomfortu pacjenta podczas zabiegu. Po aplikacji substancji aktywnych pacjentowi wykonuje się masaż, który przyspiesza równomierne rozprowadzenie substancji w skórze, a także eliminuje ryzyko powstania obrzęków.

Po zabiegu

By zniwelować ryzyko pojawienia się skutków ubocznych w postaci rumienia, obrzęku, bólu czy też reakcji alergicznych, należy przez kilka dni po zabiegu jakim jest mezoterapia igłowa, nie korzystać z solarium ani sauny, nie spożywać alkoholu, a także unikać stosowania kremów i innych kosmetyków w miejscach objętych zabiegiem. Bezpośrednio po mezoterapii należy również pamiętać o tym, by nie używać szorstkich ręczników. Po mezoterapii igłowej  należy unikać kąpieli słonecznych, dlatego zaleca się wykonywanie zabiegu w okresie między jesienią a wiosną. Latem należy pamiętać, by przez kilka dni unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne – według indywidualnych zaleceń lekarza.

Bardzo rzadko mogą wystąpić stany alergiczne, które powinny ustąpić samoistnie (w okresie od kilku minut do kilku godzin).

Wskazania do zabiegu:

  • nadmierne wypadanie włosów (łysienie plackowate, łysienie androgenowe)
  • cellulit
  • objawy starzenia się skóry
  • wiotkość skóry dekoltu, ramion, dłoni, ud
  • kurze łapki wokół oczu
  • osłabione mięśnie
  • plamy starcze
  • rozszerzone pory
  • miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej
  • rozstępy
  • nerwobóle
  • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy
  • stany napięcia mięśniowego
  • zmiany potrądzikowe
  • zasinienia pod oczami
  • pajączki naczyniowe.

Mezoterapia igłowa to zabieg, który może być wykonany na różnych partiach ciała – zarówno na skórze głowy, twarzy, dłoni, brzucha, ramion, ud, jak i pośladków. Polecana jest zarówno dla skóry młodej, jak i dojrzałej.

Mezoterapia igłowa zalecana jest każdemu, kto boryka się z powyższymi dolegliwościami. Jednak w szczególności wskazana jest u osób narażonych na szkodliwy wpływ takich czynników jak palenie tytoniu, niedostateczna ilość snu, zanieczyszczone powietrze, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, nieodpowiednia dieta czy też nadmierne spożywanie alkoholu.

Ze względu na wszechstronne działanie mezoterapia igłowa polecana jest osobom w każdym wieku.

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa, przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem celem wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, jakimi są m.in.:

Przeciwskazania do zabiegu:

    • choroby serca
    • infekcje wirusowe, bakteryjne
    • choroby autoimmonologiczne
    • aktywna opryszczka
    • skóra ze skłonnością do powstawania blizn, źle tolerująca zastrzyki
    • cukrzyca
    • ciąża oraz okres karmienia piersią
    • epilepsja
    • problemy z krzepliwością krwi
    • menstruacja
    • choroby nowotworowe
    • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
    • alergia.

Należy również pamiętać, by ok. 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę. Jej stosowanie krótko przed zabiegiem mogłoby spowodować wzrost ryzyka powstania siniaków lub krwiaków.

Efekty:

Poprawa następuje stopniowo, a dla wzmocnienia efektu zaleca się regularną kurację. Terapia może być bezpiecznie stosowana nawet przez kilka lat – pod okiem lekarza. Do widocznych zmian powstałych w wyniku mezoterapii igłowej zaliczyć należy:

  • zwiększenie elastyczności skóry
  • uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów
  • pobudzenie naturalnych procesów odnowy biologicznej komórek
  • rozjaśnienie przebarwień
  • redukcję cellulitu
  • zatrzymanie wypadania włosów, pobudzenie ich wzrostu
  • zmniejszenie łojotoku
  • opóźnienie procesów starzenia się skóry
  • spłycenie drobnych zmarszczek
  • poprawę mikrokrążenia
  • i więcej.

Częstotliwość:

Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów zależy od rodzaju użytego preparatu. Po wykonaniu serii zabiegów wskazane jest raz na kilka miesięcy powtórzenie kuracji. Ostrzykiwanie skóry najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Przygotowanie do zabiegu

Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo),

2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę.

Zabieg a odmłodzenie skóry

W redukcji objawów starzenia się skóry stosowane są zabiegi z użyciem substancji rewitalizujących oraz regenerujących. Zredukują one drobne zmarszczki, a także poprawą napięcie oraz jędrność skóry. W tym celu stosowane są koktajle zawierające kwas hialuronowy oraz kompleksy multiwitaminowe. Ostrzykiwaniu poddawane są okolice szyi, dekoltu oraz twarzy.

Zaleca się regularne wykonywanie zabiegów – częstotliwość dobrana według indywidualnego zapotrzebowania pacjenta oraz stanu jego skóry. Zazwyczaj w fazie leczenia zaleca wykonywanie jednego zabiegu raz na dwa tygodnie. Później zaleca się 1 zabieg mezoterapii na okres 1-3 miesięcy.

Walka z cellulitem

Mezoterapia antycellulitowa usuwa nagromadzony tłuszcz i złogi, poprawia krążenie krwi oraz limfy, detoksykuje tkanki i nie tylko. Bywa również stosowana profilaktycznie, poprawiając ogólny stan skóry i zapobiegając powstawaniu cellulitu. To także doskonały sposób na pozbycie się rozstępów powstałych w wyniku ciąży bądź też nagłej utraty wagi.

Dla uzyskania zadowalającego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów. W fazie początkowej zalecany jest jeden zabieg na tydzień, przy większych zmianach nawet co 2-3 dni. Po około miesiącu zaleca się wykonanie jednego zabiegu w miesiącu przez okres 3 miesięcy, a następnie jeden zabieg tzw. przypominający dwa razy w roku. Leczenie cellulitu wspomaga aktywność fizyczna, masaże, a także unikanie alkoholu, nikotyny oraz potraw wysokokalorycznych.

Leczenie łysienia

Wypadanie włosów może być skutkiem uwarunkowań genetycznych, a także następstwem zmian hormonalnych, przemęczenia, stresu czy też uszkodzeń mechanicznych (powstałych np. w wyniku zbyt częstemu poddawaniu zabiegom fryzjerskim jak prostowanie czy farbowanie). W celu zmniejszenia łysienia, a także pobudzenia włosów do wzrostu stosuje się preparaty łączące w sobie składniki odżywcze oraz stymulujące, m.in. aminokwasy, cynk oraz witaminy z grupy B.

Aplikacja substancji aktywnych następuje poprzez delikatne nakłucia skóry głowy cienką igłą – w odstępach co 0,5-1,5 cm.

Przez pierwsze dwa miesiące kuracji zaleca się wykonanie zabiegu raz na tydzień, a następnie raz w miesiącu (przez ok. 3-6 miesięcy).

Preparaty używane do zabiegu

Substancje wprowadzane w głąb skóry podczas zabiegu mezoterapii igłowej są każdorazowo dopasowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Mogą to być zarówno preparaty odżywczo-witaminowe, jak i regenerujące.

Najczęściej stosujemy kwas hialuronowy nieusieciowany. Kwas hialuronowy poprawia nawilżenie skóry oraz redukuje zmarszczki; stosowany jest jako wypełniacz ust oraz zmarszczek, a także do poprawy nawilżenia skóry; wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod skórę daje szybki efekt nawodnienia skóry oraz poprawy jej elastyczności oraz wygładzenia drobnych zmarszczek; preparat stymuluje także produkcję elastyny i kolagenu.

 

Rodzaje zabiegów:

Revitacare CytoCare 715

Naturalne wypełnienie i widoczne ujędrnienie skóry! Preparat Cytocare 715 jest produktem pośrednim pomiędzy typowym wypełniaczem a innymi preparatami używanymi do mezoterapii. Doskonałe efekty są wynikiem jednoczesnego zastosowania bardzo wysokiego stężenia kwasu hialuronowego z dipeptydem karnozyną oraz kompleksu aminokwasów. Cytocare 715 to produkt o wysokim stężeniu kwasu hialuronowego w ilości 75 mg, który powoduje natychmiastowy efekt wypełnienia i przywraca skórze odpowiednio wysoki poziom nawilżenia. Uruchamia procesy naprawcze komórek, działa przeciwstarzeniowo dzięki zawartości antyoksyadantów i aminokwasów.

Filorga BIO NUTRI LIFT (Filorga HYDRA BOOSTER + LIFT BOOSTER)

Zapewnia wielopoziomowe nawilżenie skóry oraz odbudowę jej struktury. Jest to zabieg łączący w sobie dwa zabiegi FILORGA HYDRA BOOSTER oraz LIFT BOOSTER, co zapewnia długotrwały efekt liftingu oraz odmłodzenia skóry. W zabiegu wykorzystywany jest usieciowany kwas hialuronowy Art Filler Fine Lines.

Zabieg polecany jest osobom z odwodnioną, cienką i poszarzałą skórą, a także profilaktycznie w celu opóźnienia procesów starzenia.

Filorga LIFT BOOSTER (NTCF 135HA + ART FILLER FINE LINES)

NTCF 135HA oraz ART FILLER FINE LINES to preparaty bogate w kwas hialuronowy oraz aż 59 składników stymulujących skórę (minerały, koenzymy, witaminy, aminokwasy, antyoksydanty). Mezoterapia z ich wykorzystaniem zapewnia nawilżenie oraz biorewitaliazację skóry zmęczonej i matowej, wygładzenie drobnych zmarszczek, a także ujednolicenie koloru skóry.

Filorga HYDRA BOOSTER (NTCF 135HA + M-HA18)

Połączenie preparatu NTCF 135HA oraz M-HA18 zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry, a także jej odmłodzenie. Jest to możliwe dzięki unikatowemu składowi – ponad 50 składników rewitalizujących skórę (aminokwasy, minerały, witaminy, antyoksydanty) oraz kwas hialuronowy połączony z glicerolem.

RESTYLANE SKINBOOSTERS

Dzięki wykorzystaniu w mezoterapii igłowej preparatów linii Restylane Skinboosters możliwa jest odbudowa i rewitalizacja skóry całego ciała. Zabieg umożliwia intensywne nawilżenie skóry od wewnątrz – produkty zawierają kwas hialuronowy, który po aplikacji w głąb skóry wiąże wodę, a tym samym zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry od środka.

JUVEDERM VOLITE

Mezoterapia igłowa preparatem Juvederm Volite wykorzystuje drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy wzmocniony mannitolem (substancją wydłużającą działanie kwasu hialuronowego). Zapewnia to efekt naturalnego liftingu – skóra widocznie się „unosi”, zwiększa się jej objętość i nawilżenie, a także ochrona przed wolnymi rodnikami.

W przeciwieństwie do innych preparatów zabieg z wykorzystanie Juvederm Volite może być przeprowadzony jednorazowo – już po jednym zabiegu widoczne jest odświeżenie skóry oraz redukcja drobnych zmarszczek.

 

zobacz

Formularz kontaktowy